Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma MerkeziEkonomik ve Sosyal Alanda

Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi

HABERLER

YÖK tarafından düzenlenen Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Çalıştayı'na katıldık. (7 Mayıs 2015) 

 

İstanbul Valiliği'nce düzenlenen Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İstanbul İl Eylem Planı hazırlık çalışmalarına katıldık (31 Mayıs - 2 Haziran 2016). 


YÖK Türkiye Kadın Araştırma Merkezleri Toplantısına katıldık ( 30 Ocak 2017) 

 
Sabancı Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Mükemmeliyet Merkezi açılış toplantısına katıldık ( 31 Mayıs 2017) 

 
TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonunun Kuruluşunun 8. Yılında "Karar Alma Mekanizmalarında Kadın" konulu sempozyuma katıldık (1 Kasım 2017)
 
 
 
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezleri İstişare toplantısına katıldık ( 1 Kasım 2017) İstanbul Kadın Müzesi'nin gerçekleştirdiği " Kadın Müzesi: ToplumsaL Bellek Merkezi ve Kapsayıcı Mekan " isimli kongreye ilişkin kitabı İsveç Konsolosluğu'nda yapılan tanıtım toplantısına katıldık (1 Şubat 2018).
 
 


İstanbul Kalkınma Ajansı'nın koordinatörlüğünde gerçekleşen Onbirinci Kalkınma Planı Hazırlıkları  çerçevesinde, "Kadın İstihdamı ve Girişimciliğinin Artırılması ve Kadınların Sosyal Hayata Katılımının Artırılması" konularında gerçekleştirilen Çalıştaya katıldık (16 Şubat 2018) . 


İMG

ESKAR'ın geliştirdiği sosyal sorumluluk projesi olan "Kız Öğrencilere Destek Projesi" kapsamında, Türk Kadınlar Birliği Kadıköy Şubesi ile işbirliği halinde 15 kız öğrencimize burs desteği sağlandı. TKB Kadıköy Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Sema KONDU ile Yönetim Kurulu Üyelerine öğrencilerimiz adına şükranlarımızı sunuyoruz.  (8 Mart 2018)23-24 Mart 2018 tarihlerinde 1. Uluslararası, II. Ulusal Kadın Sağlığı Hemşireliği Kongresi gerçekleştirildi.
 
Merkez Müdürümüz Prof. Dr. Gülay Akgül Yılmaz davetli konuşmacı olarak sempozyumda  "Çalışan Kadınların Çıkmazı: Süper Kadın" konulu konferans vermiştir. Prof. Yılmaz, konuşmasında, Türkiye'de kadın iş gücüne katılımı ve istihdamının sürdürülebilir kalkınma ve kadının güçlenmesi bağlamında önemini, gelişimi ve bugünkü yapısını ortaya koyan, 1980 sonrası dönemde kadınların iş gücüne katılımını neo liberal politikalar bağlamında ekonomik ve mali dinamikler bakımından değerlendiren, çalışan kadınların içinde bulundukları açmazları belirleyen ve çözümleri gündeme getiren bir sunum yapmıştır. Sempozyum programına buradan ulaşabilirsiniz.  
 
11 Nisan 2018 tarihinde Gedik Üniversitesi'nde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Dersi Konferanslarından dördüncüsü gerçekleştirildi.  

Gedik Üniversitesi Kadın ve Toplumsal Cinsiyet Uygulama Merkezi ile Kadın Girişimciliği Uygulama ve Araştırma Merkezinin birlikte düzenlediği etkinlikte Merkez Mdürümüz Prof. Dr. Gülay Akgül Yılmaz "İktisadi ve Mali Açıdan Türkiye'de Kadın İstihdamı ve Kadın Girişimciliği" konulu konferans vermiştir. Konferans afişine buradan ulaşabilirsiniz. 

gdk


YÖK Akademide kadın Çalışmaları Birimi Yürütücüsü Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu merkezimiz Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Kültürü etkinliğine "Akademide Kadın Çalışmaları" konferansı ile katıldı. (8 Mayıs 2018)


Bu sayfa Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından en son 10.05.2018 14:04:08 tarihinde güncellenmiştir.